המלבין שיניו ברבים

דף הבית >> טיפים ומאמרים >> המלבין שיניו ברבים
ד"ר איתן אייזיק, מרופאי השיניים הראשונים של מודיעין, מסביר מדוע דווקא בגיל מבוגר מאוד כדאי להלבין את השיניים בתום תהליך יישור השיניים
בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות בקרב האוכלוסייה המבוגרת לאסתטיקה. ולא רק מדובר בניתוחים קוסמטיים למיניהם או טכנולוגיות שונות להסרת שיער, אלא גם ביישור שיניים בגיל מבוגר יחסית, ולא רק בגיל העשרה, וגם במגמה חדשה יחסית הרווחות גם בגילאי 50 פלוס – טיפול מיוחד להלבנת שיניים בסיום תהליך יישור השיניים. כך בעצם בתום יישור השיניים המטופל נהנה משיניים ישרות וגם משיניים מבהיקות. חשוב לציין שההלבנה אינה מומלצת לילדים ולבני נוער מתחת לגיל 18.

הלבנת השיניים נעשית באמצעות שיטה קונבנציונאלית הכוללת הרכבת סדים, המולבשים על השיניים לפי גודלן, ואליהם מוסיפים חומר הלבנה מיוחד. לא ניתן לאכול עם סדים אלו, ועל מנת לקבל תוצאות אפקטיביות המטופל אמור ללכת לישון עימם במהלך כל הלילה.

כאמור, כיום יותר ויותר גברים ונשים שמים דגש רב יותר לגבי אסתטיקת השיניים שלהם, הכוללת כתרים וסתימות אסתטיים, וכמובן הלבנת שיניים הנחשב לטיפול פשוט יחסית עבור המטופל עם תוצאות יפות למשך שנים רבות. טיפול של הלבנת שיניים יכול להימשך כשבוע ימים בלבד, ובמקרים קיצוניים יותר הוא עשוי להימשך חודש עד חודש וחצי.

מי שעבר יישור שיניים או שאחד מילדיו עבר טיפול פופולארי זה, מכיר היטב את השיטה הקונבנציונאלית של גשר אורתודנטי, שמסייעת לתקן שיניים בולטות במשך שנתיים וחצי ואף שלוש שנים. שיטה זו משלבת רצועות, תילי מתכת וסמכים, כאשר הגשרים מורכבים לשיניים ותיל עשוי מתכת עובר בין הסמכים ומעוגן במקומו באמצעות רצועות מיוחדות. סוג זה של טיפול מאפשר ליישר שיניים בולטות, תוך כדי הצרת הגשר במשך הזמן, וכך למעשה מזיזים את השיניים הבולטות אל מצבן הנכון.  

מלבד יישור שיניים בדרך הקונבנציונאלית, קיימות שתי שיטות נוספות, שאני התמקצעתי איתן כבר לפני שנים בארץ ובחו"ל: Damon Sistem – השיטה המתקדמת ביותר בעולם ליישור שיניים. שיטה זו מאוד נוחה יחסית למטופל, כשתדירות הביקורים של המטופל במרפאה בין טיפול לטיפול היא רק אחת לחודשיים. שיטה זו נעשית באמצעות ריבועי מתכת על השיניים וללא גומיות או רסן, כשרק במספר מועט מקרים מבוצעות עקירות שיניים כדי להגיע לתוצאה אסתטית. שיטה מאוד נוחה, יעילה ומוכיחה את עצמה בארצות הברית קרוב ל-20 שנה. אני הייתי בין רופאי השיניים הראשונים במודיעין שעסקו בשיטה זו במודיעין, וכיום רופאי שיניים רבים פועלים לפי שיטה זו, שתופסת תאוצה בארץ ובעולם. טיפול זה קצר יחסית בהשוואה לטיפול קונבנציונאלי רגיל, והוא נמשך בדרך כלל בסביבות שנה פלוס.

השיטה החדשנית השנייה ליישור שיניים נקראת: Invisalign, והיא נחשבת ליותר אסתטית ומתבססת על משמעת עצמית גבוהה של המטופל, מה שאומר שהיא פחות רלוונטית לילדים ולבני נוער. באמצעות שיטה זו לוקחים מהמטופל מידות, ומכינים סדרת סדים שקופים קשיחים, שאיתם הולך המטופל 20 שעות ביום ומוציא אותם רק לשתייה ולאוכל. היתרון של שיטה זו הוא שהסדים  כמעט בלתי נראים, כמעט אינם מורגשים ואינם מפריעים לדיבור. מדי חודשיים מגיע המטופל למרפאה כדי לקחת מידות לסדים החדשים שמכינים עבורו. המדידות נמשכות רק עשר דקות עד רבע שעה. היתרון של שיטה זו הוא האסתטיות שלה והעובדה שהסדים נשלפים מהפה במידת הצורך. מבחינת אפקטיביות, שיטה זו מצליחה להגיע לתוצאות מאוד יפות.

חשוב לציין כי בדרך כלל לא קיימים פערים משמעותיים בין המחירים של שיטות הטיפול החדשניות ליישור שיניים במרפאות הפרטיות לבין המחירים של שיטות אלו במרפאות השיניים של קופות החולים, כאשר חשוב לציין כי מטופל במרפאה פרטית כמו שלי מקבל תמורה מלאה לכספו:  קבלת מענה לכל המצוקות והבעיות שיש בתחילת הטיפול האורתודונטי במשך שישה ימים בשבוע, כך שאם במקרה השתחרר חוט או משהו אחר מציק או דוקר, יש מענה מיידי, מה שלא קיים בדרך כלל במקומות אחרים. בנוסף על כך, הזמינות מאוד גבוהה, שלא לדבר על כך שגם המרפאה פרטית מקבל המטופל את כל הטיפולים המשלימים והכירורגיים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר על ידי מספר רופאים שעובדים איתי במרפאתי.

קישור לסרטון על יתרונות שיטתDamon Sistem   
מעגל עסקים - קבוצת הנטוורקינג של מודיעין והסביבה
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus