איך תגבירו את המוטיבציה שלכם לקידום את העסק באמצעות המילים?

דף הבית >> טיפים ומאמרים >> איך תגבירו את המוטיבציה שלכם לקידום את העסק באמצעות המילים?
מאת- תימורה שפירא, מומחית לתהליכי שינוי והשגת מטרות (זוגיות, שינוי הרגלי אכילה וירידה במשקל), NLP Trainer http://www.timora.co.il/

למילים בהן אנחנו משתמשים יש חשיבות גם בתקשורת עם הסביבה שלנו, וגם בתקשורת שלנו עם עצמנו. למילים שלנו יש השפעה מאוד גדולה גם על המוטיבציה שלנו לפעולה. ברגע שתלמדו לזהות מהן המילים שמגבירות אצלכם את המוטיבציה לפעולה, תוכלו להשתמש בהן כדי לקדם את העסק שלכם. במאמר הזה נעבור יחד מסע קצר לגילוי מילות הקסם שמיוחדות רק לכם ושיעלו אצלכם את רמת המוטיבציה.

מוכנים למצוא מהן המילים שמניעות אתכם לפעולה? קדימה!
קחו דף ועט כדי שתוכלו לרשום לעצמכם מה גיליתם.

1.      בשלב ראשון אתם מוזמנים לחשוב על משהו בעסק שלכם שאתם רוצים לקדם, וכבר הרבה זמן לא עושים את זה. אולי איזה פרויקט, אולי פניה לאיזה שהוא גוף שיכולה לקדם את העסק, אולי לעשות סדר בעסק, אולי לפתח מוצר, או שירות, או תחום חדש. לכל אחד יש משהו בעסק שהוא דוחה למחר, לעוד שבוע, לעוד חודש, כשירד העומס, "כשיהיה לי כוח להתעסק עם זה....". אני בטוחה שאתם מכירים את זה. J
מכיוון שאנחנו מדברים על משהו שעד עכשיו לא עשיתם אותו- כנראה שיש לכם צורך בהגברת המוטיבציה להשיג את המטרה שלכם. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן עכשיו.
דוגמה למשימה כזאת "להתקשר למר כהן להציע לו שיתוף פעולה עסקי".

2.      עכשיו, כשאתם חושבים על המטרה שאתם רוצים לקדם בעסק, תבדקו את השיח הפנימי שלכם ביחס למטרה הזאת. באילו מילים אתם משתמשים? מה אתם אומרים לעצמכם כשאתם חושבים על המשימה הזאת? אני רוצה להתקשר למר כהן? אני צריכ/ה להתקשר למר כהן? מה המילים שאתם משתמשים בהן? _________________________
י
ש 2 קבוצות של מילים- מילות בחירה ומילות כפיה. חלק מהמילים מרוכזות כאן בקוביות למטה. יש להדגיש שאין כאן טוב או לא טוב, נכון או לא נכון- הדבר היחיד שמעניין הוא רק אם המילים שבהם אתם משתמשים - מקדמות אתכם או לא. מניעות אתכם לפעולה - או לא.
 
מילות בחירה
אני רוצה...        בא לי          אני מסוגלת,     כדאי לי,      אני מסכימה ל...,  אני אוהבת...,    אני מעוניינת ל.....,     עדיף לי...,     אפשרי עבורי....,    טוב לי ל...,  מגיע לי ל...,     אני יכולה,        אני מעדיפה,   אני משתוקקת,     אני בוחרת....    מאוד חשוב לי 
 
 מילות כפיה
אני חייבת ל...,              אני צריכה,               אין לי ברירה,          אני מכריחה את עצמי, "אסור לי ....",             אני נאלצת,    
 לא יכולה,       לא מסוגלת,   זה בלתי אפשרי,                     לא ניתן עבורי...,                אני מוכרחה...     
 
 

עכשיו בדקו מה קורה לכם כשאתם חושבים על המשימה שלכם- האם השתמשתם במילים מהקובייה הכחולה- מילות בחירה? או מילים מהקובייה האדומה- מילות כפייה? 
זה תהליך מעניין של חקירה עצמית, שבו אנחנו מבינים שיש מילים מסוימות שיש להן השפעה עלינו. אנחנו לא מודעים לכך- ולכן לעיתים משתמשים במילים הלא נכונות עבורנו, ואז התוצאה היא לא התוצאה שאנחנו רוצים. אם נחליף את המילים- נשתמש במילים שישפיעו עלינו באופן חיובי.

3.      עכשיו תיזכרו במשהו אחר בחיים שהצלחתם לעשות: אולי ללמוד, או לשנות תחום עיסוק, או להתחיל לעשות ספורט, או כל דבר אחר שהצלחתם לעשות אותו.
מה הדבר הזה? _____________________________

4.      מה אמרת לעצמך אז, שעזר לך להצליח? באילו מילים השתמשת?  (אני רוצה, אני בוחר/ת... או אני חייב/ת, אני מוכרח/ה) ______________________________
 
המטרה שלנו היא להבין אילו מילים "עובדות" עלינו יותר. לכל אדם יש מילים אחרות שמניעות אותו לפעולה. אצל אחד המילים "חשוב לי להצליח בקורס הזה "- יניעו אותו לפעולה בעוד שהמילים  "אני חייב/ת לקחת את הקורס הזה" מעוררות אצלו התנגדות פנימית. לעומתו- יהיה מי שדווקא המילים "אני חייב לסיים את הפרויקט הזה עד תאריך X " הן אלו שיגבירו אצלו את המוטיבציה לפעולה, ואילו המילים "כדאי לי לסיים את הפרויקט עד תאריך X" לא יעוררו אותו לפעולה, והוא יגלה ששוב הוא לא מצא את הזמן לעבוד על הפרויקט.
שוב- אין כאן טוב ולא טוב, עדיף ולא עדיף. מה שחשוב- אילו מילים גורמות לכם להשיג את התוצאה הרצויה- אילו מילים מעוררות בכם מוטיבציה. והמילים האלו שונות מאדם לאדם.
 
5.      אז עכשיו, כשגיליתם מהן המילים שעובדות עליכם ומשפיעות עליכם תוכלו לרתום את המילים האלו ולהשתמש בהן בהקשר למשימה שלכם, והן ישפיעו לטובה על ההרגשה שלכם, ועל המוטיבציה שלכם לפעולה.
חזרו עתה לסעיף 2- ואת המילים שלפני הפועל- תחליפו במילים החדשות שמצאתם. מעכשיו, כשאתם חושבים על המשימה שלכם, אמרו לעצמכם:
________________________________________________________


לסיום- בואו תעצמו רגע עיניים. כן, כן, ככה מול המחשב J ותדמיינו את עצמכם באיזה שהוא מצב בימים הקרובים או בשעות הקרובות- שבו אתם ניגשים לקדם את המטרה שלכם, ותכוונו את השיח הפנימי שלכם, כך שתשתמשו במילים שגיליתם שעוזרות לכם. איך המילים החדשות משפיעות על ההרגשה שלכם? מה אתם עושים באופן שונה?
מילים שמניעות לפעולה. שינוי קטן שעושה הבדל גדול. 
 
מעגל עסקים - קבוצת הנטוורקינג של מודיעין והסביבה
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus