איך להכין 60 שניות ב60 שניות / אהרון וייס, מעצב פנים

דף הבית >> טיפים ומאמרים >> איך להכין 60 שניות ב60 שניות / אהרון וייס, מעצב פנים
אם אתה חבר קבוצת נטוורקינג, אתה וודאי מכיר את התחושה. התור שלי מתקרב והלחץ גובר. אני לא יכול להתרכז בהצגות של החברים. עוד מספר דקות אני אצטרך להציג את עצמי למשך 60 שניות ואין לי מה להגיד.
 
עובדה: כל אחד יכול לדבר על עצמו שעות.
 
הסיבה שאין לי מה להגיד זה שיש לי יותר מידי מה לומר. אז אני חייב להתרכז בעיקרי הדברים, ואם אקצר ואתמקד בעיקר, זה יהיה משעמם, כי.... (פה תכניס את התירוץ האהוב עליך, למשל, כולם כבר מכירים אותי, שמעו אותי מיליון פעם, וכו')
 
הנה האמת המרה: רוב הסיכויים שאתה צודק. ה60 שניות שלך משעממות.
 
וככה הגענו לפתרון הבעיה: אם היית יודע להציג את עיקר מה שאתה עושה וסוג ההפניה שאתה מחפש בצורה מעניינת ומתומצתת, אף פעם לא היה חסר לך מה להציג ב- 60 שניות.
 
הבשורה הטובה? זה קל, ודורש ממך רק שני דברים:
1)      תלמד ותשננן את המרכיבים הקלסיים של הצגה עצמית בקבוצת נטוורקינג, שהם:
א)      שם מלא ועיסוק
(דוגמא: בוקר טוב, אני אהרון וייס. אני מעצב פנים.)
ב)      שירות או מוצר שאתה מוכר. אם יש יותר מאחד, תבחר אחד.
(דוגמא: אני עוזר לרוכשי דירה מקבלן לתככן שינוים בדירה.)
ג)       התועלת שמגיעה ללקוחות שלך על ידי אותו מוצר או שירות. אם יש יותר מאחת, תבחר אחת. (דוגמא: הלקוחות שלי מקבלים מטבח מותאם לצרכים ולאורח החיים שלהם, ולא מותאם לשורה התחתונה של חברת המטבחים.)
ד)      תבקש הפניה ללקוח שצריך אותו שרות וייהנה מאותה תועלת.
(דוגמא: אם יש לך חברים שרוכשים דירה מקבלן וישמחו לשלם פחות על המטבח שלהם וגם לקבל מטבח יותר טוב, בבקשה תפנה אותם אלי.)
 
2)      דבר בדוגמאות.
במקום לדקלם את השירותים או מוצרים והתועלות, ספר סיפור שממחיש אותם. אם אתה רופא שיניים, ספר על סתימת חור. אם אתה מדביר, ספר על מכת נמלים. תוסיף פרטים מתארים לסיפור. זה מה שממחיש את הסיפור והופך אותו למעניין. איזה צבע אוטו? מה הגיל של השוטר? איך נשמע הצחוק של הילדה?
 
אין לך סיפור? תמציא. אתה לא עד בבית משפט.יותר קל לספר סיפור אמיתי אבל זאת לא המטרה. המטרה היא שהנוכחים יקשיבו לך ויבינו למה החבר שלהם הוא הלקוח הבא שלך.
 
לסיכום, אתה יכול להכין 60 שניות בהליכה אם אתה עונה על שתי שאלות פשוטות. מה עשיתי לאחרונה עבור לקוח אחד שלי? ומה הוא הרוויח מזה? תציג את שמך ועיסוקך, ספר את הסיפור, ותבקש את ההפניה המתבקשת. 
מעגל עסקים - קבוצת הנטוורקינג של מודיעין והסביבה
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus